Slaugos namuose pradėta organizuoti muzikos terapija

grojama gitara slaugos namu senoliams

Slaugos namuose pradėta organizuoti muzikos terapija

Nuo pat pirmųjų veiklos dienų didelį dėmesį skiriame sielovadai, o šiais metais pradėjome organizuoti ir muzikos terapiją. Džiaugiamės galėdami pranešti, kad prie mūsų sielovados komandos prisijungė profesionali muzikos terapeutė Austėja Staniūnaitytė Proietta.

Muzikos terapija yra tarpdisciplininė profesija, integruojanti muzikos, medicinos, psichologijos, psichoterapijos, specialaus ugdymo bei socialinio darbo disciplinų žinių ir praktikos aspektus.

Slaugos kontekste, muzikos terapijos pagalba siekiama gerinti žmogaus gyvenimo kokybę, mažinant fizinį ir psichologinį diskomfortą. Muzikos terapijos metodų ir intervencijų tyrimai rodo, kad muzikos terapija yra įvairiapusė ir lanksčiai pritaikoma paciento poreikiams. Moksliniai tyrimai rodo, kad muzikos terapija efektyviausia mažinant nerimą, skausmą, depresiją ir gerinant gyvenimo kokybę. Muzikos terapija ją priimantiems žmonėms asocijuojasi su saviraiška, atsipalaidavimu ir nusiraminimu, skausmo pojūčio sumažėjimu. Muzikos terapijos proceso metu naudojami skirtingi veiklos būdai, atsižvelgiant į paciento pageidavimus ir paciento bei terapeuto drauge iškeltus muzikos terapijos uždavinius.

Tinkamiausi muzikos terapijos slaugoje metodai yra muzikinė instrumentinė improvizacija, dainų rašymas ir įrašymas, pasirinktų dainų atlikimas kartu su muzikos terapeutu, palaikantis muzikinis konsultavimas, muzikinio turinio ar dainų tekstų analizavimas, valdomi muzikiniai vaizdiniai (GIM), muzikinė relaksacija, muzikinė gyvenimo peržvalga ir muzikos klausymasis kartu su terapeutu. Dėl visame pasaulyje sparčiai daugėjančių muzikos terapijos veiksmingumą įrodančių tyrimų ir populiarėjančio holistinio požiūrio į žmogaus sveikatą, muzikos terapeutai vis dažniau įtraukiami į sveikatos priežiūros specialistų komandą. Galimos įvairios muzikos terapeuto veiklos galimybės bendradarbiaujant su įvairiais slaugos namų darbuotojais: sielovados darbuotojais, slaugytojais, kineziterapeutais ir kitų sričių meno terapeutais.