Reabilitacija

Mūsų ligoninėje teikiamos reabilitacijos paslaugos. Komandoje dirba gydytojas reabilitologas, kineziterapeutai, ergoterapeutai, masažuotojai.

Slaugomiems žmonėms organizuojamos grupinės kineziterapijos, už kurias nereikia papildomai mokėti.

Žmonėms, atvykusiems į slaugos ligoninę po operacijų, traumų ar insulto, teikiami asmeniniai reabilitacijos užsiėmimai (iki 10 nemokamų asmeninių užsiėmimų).

Yra galimybė pasinaudoti mokamomis reabilitacijos paslaugomis. Paslaugų kainos pateiktos KAINYNE.

Gydytojas reabilitologas. Prieš pradedant teikti reabilitacijos paslaugas, gydytojas reabilitologas įvertina paciento sveikatos būklę ir sudaro individualią reabilitacijos programą. Jis taip pat stebi jos efektyvumą, jeigu reikia – koreguoja esamą planą. Gydytojas reabilitologas pacientams skiria kineziterapiją, gydomuosius masažus. Reabilitologo paskirta medicininė reabilitacija padeda atsistatyti po patempimų, lūžių, patyrus traumas, insultą ar paralyžių. Reabilitacija gerina pacientų fizinę būklę, taip pat padidina aktyvumą.

Kineziterapeuto užduotis – padėti pagerinti paciento judėjimo galimybes, o kartu ir asmens bendrą savijautą bei gyvenimo kokybę. Kineziterapijos specialistas gali padėti treniruoti raumenų jėgą ir lankstumą, gerinti koordinaciją, išmokyti, kaip nesėkmės atveju kristi, kad nebūtų patiriami kaulų lūžiai.

Ergoterapija (gr. ergon – darbas, terapija, gydymas) – pacientų galimybių atstatymas, palaikymas ar sutrikimų kompensavimas tikslinga veikla. Pagrindinis ergoterapijos tikslas – padėti sutrikimų turintiems žmonėms įsitraukti į aktyvią veiklą, kuri atstato prarastas funkcijas.

Ergoterapeutas, būdamas reabilitacijos komandos narys, dirbdamas su pacientu, pirmiausia siekia bendrų reabilitacijos tikslų bei vadovaujasi bendraisiais reabilitacijos principais. Konsultuodamasis su kitais reabilitacijos specialistais, jis įvertina paciento savarankiškumą visose veiklos srityse, išsiaiškina kokios pagalbos jam labiausiai reikia. Tuomet sudaro individualų veiklos planą, parenka ir pasiūlo pacientui tinkamiausią ir priimtiniausią veiklos rūšį (ar keletą veiklos rūšių).

Ergoterapijos procedūros vyksta individualiai arba grupėse, organizuojant įdomias veiklas, tokias kaip rankdarbiai, karpymas, piešimas, žaidimai ir kitos, smulkiąją motoriką lavinančios veiklos.