Trakuose duris atvers nemokami švediškos kokybės slaugos namai „Addere Care“

addere care slaugos namu pastatas

Trakuose duris atvers nemokami švediškos kokybės slaugos namai „Addere Care“

Netrukus Trakuose duris atvers 250 vietų nauji, švediškos paslaugų kokybės standartus atitinkantys slaugos namai „Addere Care“, kuriuose bus teikiamos slaugos, palaikomojo gydymo ir socialinės globos paslaugos, veiks senelių dienos centras. Slaugos namai „Addere Care“ įsikurs Trakų mieste, ant Babruko ežero kranto, buvusio „Trasalio“ viešbučio pastate.

Praktiškai kiekvienoje šeimoje šiuo metu rastume po slaugomą žmogų. Dažniausiai tai – senyvo amžiaus, nejudantys ir savęs apsitarnauti negalintys, itin sunkiomis ligomis sergantys asmenys. Nuolatinės medicininės slaugos reikia apie 40 tūkst. gyventojų, tačiau šias paslaugas gauna vos 18 proc. žmonių. Slaugos lovų trūkumas labai didelis – paliatyvios slaugos eilėje laukia tūkstančiai sunkių ligonių. Šiuo metu žmonės priversti laukti eilėje mėnesių mėnesiais – atitraukdami nuo darbo artimuosius arba atiduodami visas pajamas privačiai slaugai. Demencijos susirgimais (pavyzdžiui, Alzheimerio liga) sergantys žmonės bei jų artimieji apskritai neturi jokio arba turi labai ribotą slaugos paslaugų pasirinkimą Lietuvoje.

„Addere Care“ steigėjai bendradarbiauja su Švedijos Karalienės Silvijos demencijos slaugos fondą atstovaujančia „Swedish Care International“, planuoja mokymus būsimiems įstaigos darbuotojams bei diegia esminius „Silviahemmet“ slaugos principus bei veiklos standartus. Šie principai tapo „Addere Care“ veiklos pagrindu, o svarbiausias iš jų reikalauja, kad kiekvienas svečias būtų apsuptas rūpesčio ir kokybės. Planuojama, kad slaugos namų svečiai švediškos kokybės paslaugas gaus nemokamai, t. y. be jokių papildomų priemokų prie Valstybinių ligonių kasų finansavimo.

Slaugos namų vadovė Alma Pundziūtė teigia, kad ramiai ir oriai nugyventi paskutiniąsias savo gyvenimo dienas daugeliui žmonių tampa rimtu iššūkiu. „Norime padėti šaliai, siekiame ne tik suteikti trūkstamą slaugos paslaugą, tačiau norime ją suteikti itin kokybiškai. Mūsų slaugų darbštumą, imlumą ir atsidavimą praturtins tiesioginis profesionalų iš Švedijos įsitraukimas į slaugos namų vadovybės ir personalo darbą. Atskirai noriu paminėti, jog „Addere Care“ veikloje integruosime ir sielovados specialistus. Bursime bei skatinsime savanorystę. Ši sinergija neabejotinai leis sukurti aukščiausią paslaugų kokybę čia, Lietuvoje“, – teigia slaugos namų vadovė.

„Addere Care“ vadovų komandoje Trakuose darbuosis ir slaugos profesionalai iš Švedijos. Slaugos vadovės Madelene Harnisch teigimu, steigėjai nekonkuruos dėl šiandien Lietuvoje dirbančių specialistų. „Jie jau dirba savo kilnų darbą. Mūsų tikslas – investuoti į žmones, apmokyti bei sertifikuoti „Silviahemmet“ metodu naujus specialistus, o taip pat grąžinti iš Lietuvos išvykusius profesionalus, kurie galėtų čia pritaikyti iš Šiaurės šalių parsivežtas skandinaviškas patirtis, požiūrį į slaugomą žmogų, būti kantrybės ir dėmesingumo pavyzdžiais“, – teigė M. Harnisch.

Ilgametę slaugos namų projektavimo patirtį turintys švedų architektai pastato pritaikymo slaugos namams projektą parengė taip, kad svečiai jaustųsi kaip nedideliuose jaukiuose slaugos namuose, turėtų jiems skirtą bendravimo, laisvalaikio ir maitinimosi erdvę.