Slaugos namai „Addere Care“ pradeda veiklą

addere care slaugos namu reigstratura

Slaugos namai „Addere Care“ pradeda veiklą

Trakuose veiklą pradėjo nauji, švediškos paslaugų kokybės standartus siūlantys slaugos namai „Addere Care“, kuriuose teikiamos slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugos. Galiojantį siuntimą slaugai turintys asmenys bazines paslaugas čia gaus nemokamai, t. y. ligonių kasų biudžeto lėšomis.

Slaugos poreikis Lietuvoje yra didžiulis ir jis nuolat auga. Dėl visą pasaulį krečiančios koronaviruso pandemijos situacija tapo dar rimtesnė: daugybė asmenų, kuriems reikia pagalbos ir slaugos, nebegali sulaukti pakankamo artimųjų rūpesčio arba šiuo metu gyvena perpildytose ligoninėse. Todėl naujų slaugos namų steigėjai su palengvėjimu džiaugiasi, kad veiklą pradeda būtent dabar – kai šalies sveikatos priežiūros sektoriui pagalbos reikia labiausiai.

„Atsidarome gerai pasirengę dirbti pasikeitusiomis aplinkybėmis: turime tiek infekcijų valdymui geriau pritaikytą naujai įrengtą ligoninę, tiek pasiruošusius darbuotojus. Itin vertiname svečių saugumą ir komfortą, todėl mūsų komanda yra praėjusi psichologijos, sielovados, higienos priežiūros ir darbo su demencija gyvenančiais asmenimis švediškus mokymus. Jie bus nuolat tęsiami. Pasirūpinome, kad svečiai galėtų patogiai gyventi atskirose bendruomenėse iki 30 asmenų, taip dar geriau užtikrinant infekcijų valdymą ir atidų personalo dėmesį kiekvienam. Mums svarbu, kaip žmogus jaučiasi, kaip jis leidžia laiką. Todėl sau keliame didelius reikalavimus sukurti aplinką, kurioje kiekvienas svečias būtų apsuptas rūpesčio, džiaugtųsi kasdieniais malonumais ir gautų kokybiškas paslaugas“, – įstaigos ypatumus pristato „Addere Care“ vadovė Alma Pundziūtė. 

Naujieji slaugos namai yra įsikūrę Trakuose, ant Babruko ežero kranto. Buvęs viešbučio pastatas atnaujintas ir pritaikytas ligoninės reikmėms. Erdvės suplanuotos taip, kad svečiai jaustųsi kaip jaukiuose slaugos namuose: gyventų patogiuose vienviečiuose, dviviečiuose ir triviečiuose kambariuose, turėtų jiems skirtą bendravimo, laisvalaikio ir maitinimosi erdvę, galėtų saugiai pasivaikščioti dideliame kieme.