Ligonių dienos proga organizuojame tarptautinę konferenciją

Mokslinė–praktinė konferencija „Asmens portretas ligos istorijoje“

Ligonių dienos proga organizuojame tarptautinę konferenciją

Vasario 11 d. pasaulis mini Ligonių dieną. Šia proga slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninė Trakuose, kiekvieną dieną slauganti daugiau nei 200 žmonių, siekia suburti medikų bendruomenę, kad visi kartu galėtų žengti dar vieną žingsnį ligonių kasdienybės pagerinimo link.

Slaugos ekspertai renkasi į mokslinę–praktinę konferenciją „Asmens portretas ligos istorijoje“, kurioje apžvelgs žmogaus kūno, psichologinių ir dvasinių poreikių integraciją šiuolaikinėje slaugoje.

„Addere Care“ ligoninėje slauga grindžiama skandinaviška slaugos filosofija ir ši konferencija kartu yra proga pasidžiaugti, kad tai ne tik skambūs žodžiai, bet ir tikri darbai. Konferencijoje „Addere Care“ ligoninei bus įteiktas Švedijos karalienės Silvijos įkurto fondo „Silviahemmet“ sertifikatas, patvirtinantis apie ligoninės pasirengimą demencija ir Alzheimeriu sergančius žmones slaugyti pagal „Silviahemmet“ slaugos filosofiją. „Addere Care“ yra pirmoji ir vienintelė ligoninė Lietuvoje pelniusi šį tarptautinį sertifikatą.

Savo apsilankymu renginį pagerbs ir jo ekscelencija Švedijos ambasadorius Lietuvoje p. Lars Wahlund.

Slaugant žmogų svarbu tiek kūno, tiek ir dvasiniai poreikiai, todėl konferencijoje dalyvaus Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas, kuris moderuos vieną iš diskusijų panelių.

Po konferencijos vyks menininko Andriaus Mažeikos fotografijų parodos „Ir audrą, ir giedrą“ atidarymas. Parodos idėja kilo iš dviejų organizacijų – „Raudonos nosys Gydytojai klounai“ ir „Addere Care“ – bendradarbiavimo „Clounex“ projekte, vykdytame su demencijos sindromą turinčiais žmonėmis.

Po renginio visi norintys galės dalyvauti vyskupo aukojamose Pelenų dienos Mišiose. Renginys vyks 2024 m. vasario 14 d., trečiadienį, 9.30 val. slaugos ligoninėje „Addere Care“ Trakuose (Gedimino g. 26 A).