Karalienės Silvijos slaugos apdovanojimo nugalėtoja stažuosis „Addere Care“ slaugos namuose

slaugos namu vidus

Karalienės Silvijos slaugos apdovanojimo nugalėtoja stažuosis „Addere Care“ slaugos namuose

Slaugos inovatorė, Švedijos Karalienės Silvijos slaugos apdovanojimo nugalėtoja Vilniaus universiteto studentė Karolina Adomavičiūtė  stažuosis „Addere Care“ slaugos namuose. 

Po pirmosios pažinties su praktikos vieta Karolina sako, kad „Addere Care“ – unikalūs, vertybiški ir atviri naujovėms slaugos  namai. Čia skiriama labai daug dėmesio ne tik kiekvienam žmogui, bet ir novatoriškoms sveikatos priežiūros  ir slaugos idėjoms, komandiniam darbui.   

„Labiausiai mane nustebino, kad jie netgi kartu pietauja. Tarsi šeima. Nėra tokios atskirties kaip kitur, kad tu – pacientas, o tu – darbuotojas. Ne – mes visi esame komanda. Tai labai žavi,“ – įspūdžiais dalijasi būsimoji slaugytoja.   

Pagal švedišką slaugos metodiką dirbantis „Addere Care“ kolektyvas labai atidus detalėms, kiekvieno čia apsigyvenančio žmogaus gyvenimo istorijai, pomėgiams ir įpročiams. Atvykstant į slaugos namus apie gyventoją surenkama  kiek galima daugiau informacijos, iš anksto užpildoma išsami  gyvenimo istorija nuo  vaikystės draugų  iki dabartinių pomėgių. „Kuo daugiau faktų, tuo geresnis bendravimas,“ – sako slaugytojai. 

Karolinos teigimu, skandinaviškai įrengti, nuostabioje vietoje prie Babruko ežero Trakuose įsikūrę „Addere Care“ slaugos namai  tikrai gali tapti svajonių  darboviete  kūrybiškiems ateities slaugytojams. Juolab, kad visi darbuotojai čia atviri naujovėms ir  slaugos inovacijoms, kurios palengvina  pagyvenusių ar  demencija sergančių žmonių slaugą. 

Karalienės Silvijos slaugos apdovanojimo konkurse pernai laimėjo Karolinos pasiūlyta idėja sukurti elektroninį prietaisą, tvirtinamą prie paciento lovos, kuriuo žmogus galėtų lengvai išsiųsti garso pranešimą slaugytojui. Tokiu pačiu būdu slaugytojas galėtų atsakyti pacientui. Karolinos siūloma idėja gali išspręsti vieną opiausių šiandienos iššūkių – kaip išlaikyti kokybišką paciento ir mediko bendravimą saugiu būdu net ir pandemijos sąlygomis.

Švedijos Karalienės Silvijos slaugos apdovanojimo konkurse dalyvavo slaugytojai ir slaugos studentai iš JAV, Vokietijos,  Lenkijos, Lietuvos, Švedijos ir Suomijos.